Електрофорез: що це таке

Процедура електрофорез використовується у медицині ще з 1802-го року. Ніколи не стикалися з цим явищем, але цікаво, що таке електрофорез? У статті ви знайдете інформацію про користь цього методу і протипоказання щодо застосування.

А у нашому інтернет-магазині великий асортимент апаратів для електрофорезу, а наші консультанти завжди допоможуть розібратися й підібрати оптимальний варіант.

Електрофорез: що це таке, чим корисний

Електрофорез (також можна зустріти назву "гальванізація") – це спеціальна процедура, яку застосовують під час лікування багатьох захворювань. Вона полягає в тому, що медичний препарат не використовують орально або не колють за допомогою ін'єкцій, а вводять в хвору область через неушкоджену шкіру за допомогою слабких розрядів струму. Для електрофорезу використовують спеціальний апарат з негативними і позитивними електродами й особливі ліки.

Як діє електрофорез?

Медикаменти переносяться до хворого місця за допомогою іонів струму. При цьому вони не завдають ніякої шкоди шкірним покривам.

Електрофорез – це щадна і практично безболісна процедура. Хворий може відчувати лише слабкі поколювання в області, куди накладають електроди.

Плюс електрофорезу в тому, що ліки потрапляють безпосередньо в область, яка потребує лікування. Препарат не проходить через весь організм і не завдає йому ніякої шкоди, тому таке лікування вважається щадним.

Зазвичай процедуру електрофорезу проводять курсами (від тижня до двох). Один сеанс може тривати 10-40 хвилин. Маніпуляції здійснюються в лікарні чи вдома за умови наявності спеціального апарату і вміння ним користуватися.

Електрофорез застосовують під час лікування:

зору;
• слуху і дихання;
• шлунково-кишкового тракту;
• сечостатевої системи;
• серця і судин.

Також електрофорез використовують при хворобах опорно-рухового апарату, стоматологічних, дерматологічних, гінекологічних і неврологічних проблемах. Ефективний такий метод і для загоєння післяопераційних ран і усунення різних рубців.

Як бачите, електрофорез застосовується для лікування багатьох поширених захворювань, проте це не панацея. Тому самостійно призначати іонотерапії не можна – потрібен дозвіл лікаря.

Електрофорез: протипоказання

Незважаючи на те що електрофорез призначають при багатьох захворюваннях, щодо його застосування є й протипоказання. Тому заздалегідь варто переконатися в доцільності методу і відсутності обмежень.

Електрофорез не використовують:

• за наявності онкологічних захворювань;
• у період загострення хвороби;
• при металевих зубних протезах (за умови використання електрофорезу на обличчі);
• за підвищеної температури тіла;
• при психічних захворюваннях;
• при активній формі туберкульозу;
• за наявності кардіостимулятора;
• при пошкодженні шкірних покривів в місці використання фізіолікування;
• при порушеннях згортання крові.

Крім того, перед першим використанням електрофорезу необхідно перевірити хворого на індивідуальну непереносимість препаратів і іонотерапії загалом.

Електрофорез – щадна процедура, тому її використовують навіть при вагітності і годуванні груддю. Однак і тут є кілька нюансів: жінка, що чекає дитину, і її маля повинні бути повністю здорові і добре себе почувати.

Іонотерапію застосовують і для немовлят до року. Найчастіше її призначають при дисбалансі м'язового тонусу. Електрофорез дозволений дітям від року за відсутності індивідуальних протипоказань.

Реакція на використання фізіотерапії трапляється рідко. Іноді у хворих спостерігається висип, почервоніння, свербіж або виникають інші алергічні реакції на препарат. Також відзначають незначне посилення хворобливості в місці проведення терапії, збільшення температури тіла на хворому місці або загалом.

Електрофорез – це процедура, яку не слід побоюватися. Незважаючи на давність методу, його досі використовують і вважають одним з найефективніших способів лікування. Тому, якщо зіткнетесь з іонотерапією, тепер знаєте, що від неї очікувати.