Бактерицидний опромінювач або рециркулятор? — Актуальний вибір

Існує два типи кварцових опромінювачів - відкритого типу (там, де лампа повністю або частково відкрита) і закритого типу (рециркулятори).

1) Кварцеві опромінювачі відкритого типу застосовуються для знезараження приміщень (повітря, предмети, стіни та ін.), для лікування шкірних захворювань (в тому числі і післяопікова терапія), ЛОР-захворювань (шляхом опромінення слизових оболонок через спеціальні тубуси). Також використовуються для компенсації сонячної недостатності у дітей і дорослих, лікування рахіту у дітей.

2) Рециркулятор - прилад для знезараження повітря в присутності людей. Лампи в рециркулятора поміщені в корпус, і ультрафіолетове світло не потрапляє в очі. До того ж колби ламп рециркулятора зроблені зі спеціального увіолевого скла, яке перешкоджає утворення озону. Через корпус приладу вентилятором постійно «прокачується» повітря і, проходячи вздовж ламп, знезаражується від бактерій і вірусів з ефективністю до 99,9 %.

Звертаємо увагу! При кварцуванні приміщень такими лампами потрібна відсутність людей і тварин, а після обробки приміщення провітрюється для видалення надлишків озону, який утворюється при роботі кварцевателя.

Що краще - рециркулятор або відкрита кварцова лампа?

Найефективніше використовувати відкритий кварцеватель, оскільки він знезаражує не тільки повітря (за рахунок ультрафіолетового опромінення і виділення озону в процесі роботи), а й навколишні предмети (ультрафіолетовим опроміненням). Також не варто забувати, що за допомогою нього можна лікувати ЛОР-захворювання і шкірні захворювання. Однак треба розуміти, що потрібно кварцувати кожну кімнату щодня (в період підвищеної захворюваності), а також провітрювати приміщення після обробки.

УВАГА! Обробка приміщень ведеться у відсутності людей і тварин. Рослини також варто прикрити.

Рециркулятор працює в постійному циклі в присутності людей, але знезаражує тільки повітря (власне, основний переносник поширених захворювань). Застосовується рециркулятор здебільшого для високопрохідних приміщень, де неможливо або незручно використовувати відкриті кварцові лампи. Однак успішно застосовується і в домашніх умовах, наприклад для дитячої кімнати (або для всієї квартири).

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! Головні характеристики рециркулятора - ступінь знезараження повітря і продуктивність (скільки м3 він прокачує через себе за годину). Ступінь знезараження тим вищий, чим більше ламп стоїть в рециркуляторі і чим повільніше він пропускає через себе повітря. Простий приклад. За паспортом рециркулятора ступінь знезараження 95 % і продуктивність 85 м3. Що це означає? Кімната 30 м2, висота стель 2,5 метра - це 85 м3 повітря. Значить, цей рециркулятор ефективно до 95 % знезаразить повітря в кімнаті за 1 годину. Можна застосовувати в більшому приміщенні, але ступінь знезараження буде падати. Варто враховувати і прохідність приміщення.