Що таке імуноферментний аналіз та чому він особливо актуальний у 2020 році

Імуноферментний аналіз набуває особливого значення у непростий для суспільства час - карантин 2020. Covid-19 захопив весь світ і саме ІФА став тим аналізом, який визначає наявність антитіл. У зв'язку з цим, ІФА-аналізатор купити потребує практично кожна лікарня чи медична лабораторія. І тому важливо пам'ятати, що якісне та сертифіковане обладнання краще купувати у перевіреного виробника. Тому у таких питаннях рекомендуємо звертатись до компанії "Алмедіка". Якість нашого обладнання перевірена досвідом. Більше 11 років ми працюємо на ринку лабораторної та медичної техніки, а також є офіційними дистриб'юторами медичного обладнання від провідних українських та зарубіжних виробників.

Імуноферментний аналіз (ІФА) - метод лабораторної діагностики, що дозволяє виявляти специфічні антитіла і антигени при самих різних патологіях. Основний біоматеріал для проведення ІФА - це сироватка крові: в лабораторії у пацієнта беруть зразок крові з вени, з якого в подальшому видаляють формені елементи, що ускладнюють проведення аналізу. У деяких інших випадках для аналізу використовується спинномозкова рідина, навколоплідні води, мазки слизових оболонок і т.д.

Для того щоб уникнути спотворень в результатах, рекомендується здавати кров натщесерце, а за два тижні до дослідження (якщо метою є діагностика хронічних, приховано протікають інфекційних захворювань) необхідно відмовитися від прийому антибіотиків та противірусних препаратів.

Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G - то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.

ІФА-тест виявляє імунну реакцію на вірус - рівень антитіл. Експрес-тести також виявляють антитіла в організмі як відповідь на антиген, проте мають низьку чутливість та специфічність порівняно з ІФА-тестами. ПЛР-дослідження виявляє вірус, тобто його генетичний матеріал. Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для ПЛР-дослідження.

Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги „Коронавірусна хвороба"» (COVID-19).

ІФА-тести дозволять розвантажити систему діагностування COVID-19 та підвищити її ефективність, однак для встановлення діагнозу залишається виключно результат ПЛР (лабораторна діагностика).

У пацієнтів з початком імунної реакції організму та виділення антитіл може знизитися контагіозність (заразність) вірусу.

Для ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання. При цьому аналізують сироватку крові, а не саму кров, як у випадку з експрес-тестами, і не матеріали мазків, як у випадку ПЛР.